Mestskí poslanci stopli výstavbu náhradných bytov v Dúbravke - viac čítajte nižšie.

Posledná aktualizácia

 • 21 februára, 2017

počítadlo návštev

 • 1899557prečítania:
 • 567Prečítania dnes:
 • 1907prečítania včera:
 • 13348prečítania posledný týždeň:
 • 327872návštevníkov:
 • 169návštevníkov dnes:
 • 530návštevníkov včera:
 • 3208návštevníkov posledný týždeň:
 • 358Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Premiéra – UTOROK 21.2.2017

 

 


 

 AKTUÁLNE  VYSIELANIE

Program Dúbravskej televízie od 21. 2. do 24. 2. 2017

 

Chcete byť vždy prví, kto si pozrie vysielanie?

Chcete byť vždy prví, ktorí si prečítajú zaujímavé informácie o Dúbravke?
Sledujte náš RSS kanál, pre viac informácií kliknite na logo nižšie

RSS Panama

Mestskí poslanci stopli výstavbu náhradných bytov v Dúbravke

Zveriť  pozemky mestskej časti Bratislava Dúbravka, nestavať objekt s náhradnými bytmi v lokalite Pri kríži na pozemku, ktorý je dnes parkoviskom, a riešiť náhradné bývanie iným spôsobom.

S takým cieľom dnes mestskí poslanci prelomili veto primátora Iva Nesrovnala, ktorý toto uznesenie mestského zastupiteľstva o zverení pozemkov z posledného januárového mestského zastupiteľstva nepodpísal. Svoje rozhodnutie vysvetľoval finančným poškodením pre hlavného mesta

Za prelomenie veta hlasovalo 34 z 35 prítomných mestských poslancov.

„Chcem sa poďakovať všetkým poslancom, ktorí takto podporili Dúbravku a našim obyvateľom, ktorí prišli bojovať aj na zasadnutie a sledovali nás aj nadiaľku,“ hodnotil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Prelomenie veta primátora navrhli na úvod dnešného rokovania mestskí poslanci za Dúbravku – Zdenka Zaťovičová, Juraj Káčer a Peter Hanulík. Chceli poukázať, že existuje už aj iná možnosť ako postaviť byty pre ľudí z reštituovaných domov. Hlavné mesto totiž už nemusí byty stavať, môže ich aj kúpiť.

Zverené pozemky nesmie mestská časť Bratislava Dúbravka podľa uznesenia previesť na tretie subjekty a ani nemôže dať súhlas stavebníkovi, aby na nich postavil náhradné byty.

V lokalite Pri kríži chcelo mesto postaviť objekt so 68 bytmi, so stavbou za približne 4,7 milióna eur plánovalo začať v najbližších dňoch.  Zhotoviteľom stavby mala byť spoločnosť Metrostav Slovakia.

Hlavné mesto v zastúpení Generálnym investorom Bratislavy žiadalo o stavebné povolenie v lokalite Pri kríži ešte v roku 2012, vtedy šlo však o výstavbu nájomných, nie náhradných bytov. Bytový dom bol navrhnutý s deviatimi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami so 134-mi parkovacími státiami. Súčasťou vybavenia okolia nájomného bytového domu malo byť detské ihrisko spolu so sadovými úpravami. V roku 2015 však prišiel Generálny investor Bratislavy so zmenou stavby pred dokončením, zmenil sa počet bytov zo 71 na 68, z projektu boli  zrušené dve podzemné podlažia určené na parkovacie státie.

Mestskí poslanci za Dúbravku preto žiadali hlavné mesto ešte minulý rok, aby pozastavilo výstavbu a pred spustením výstavby vyriešilo otázku s parkovaním pre vodičov, ktorí aktuálne parkujú na mieste, kde má výstavba začať. Mestskí poslanci toto uznesenie prijali a primátor Ivo Nesrovnal ho aj podpísal.