POZOR! Zmena premierového vysielania, od 22.01.2020 vysielame premieru vždy v stredu o 18:00 ako v rozvodoch tak aj na internete. Vaša Dúbravska televízia.

Posledná aktualizácia

 • 26 február, 2020

počítadlo návštev

 • 3802435prečítania:
 • 506Prečítania dnes:
 • 679prečítania včera:
 • 7071prečítania posledný týždeň:
 • 843368návštevníkov:
 • 366návštevníkov dnes:
 • 416návštevníkov včera:
 • 3565návštevníkov posledný týždeň:
 • 540Návštevníkov denne:
 • 15Teraz ONLINE:

Dúbravka za dva roky otvára druhú novú materskú školu, jedinečnú na Slovensku

Umožniť všetkým dúbravským trojročným deťom chodiť do materskej školy, odbremeniť rodičov od výdavkov za súkromné zariadenie, ktoré často zruinovali rodinný rozpočet, pomôcť mladým rodinám. S takým cieľom riešila mestská časť Bratislava Dúbravka problém s kapacitou materských škôl.

Počas uplynulých dvoch rokov sa jej podarilo otvoriť dve nové materské školy, čím sa do materských škôl dostali všetky trojročné dúbravské deti.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka bude tak už zriaďovateľom dvanástich materských škôl s 1095 miestami.

Vlani po pracovnom lete otvorila mestská časť Bratislava-Dúbravka novú Materskú školu na Fedákovej. Naplnila sa v septembri 2017. Mestská časť využila pri obnove schátraného objektu peniaze z dotácie od ministerstva školstva vo výške 160-tisíc eur a z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Išlo o nenávratný finančný príspevok na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl. Dúbravka totiž získala eurofondy, čím sa vedeniu mestskej časti podarilo ušetriť viac než 580-tisíc eur a vytvoriť 92 nových miest v škôlkach pre dúbravské deti.

Ide o najvyšší príspevok, dotáciu, akú kedy Dúbravka získala. Nová materská škola na Fedákovej vznikla prestavbou a rekonštrukciou chátrajúceho objektu.

Tento rok otvára Mestská časť Bratislava-Dúbravka v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom prvý školský deň Materskú školu Bullova. Ide o jedinečný projekt a školu na celom Slovensku, v ktorom sa spájajú školy, generácie a prax v jednej budove. Na Strednej odbornej škole pedagogickej sa totiž učia budúce učiteľky a vychovávateľky, ktoré tak na prax nebudú musieť nikam cestovať, ale budú praxovať priamo v budove školy.

Otvorením dvanástej materskej školy vyriešila Dúbravka problémy s kapacitou materských škôl. „Myslím, že ďalšia nová materská škola už nebude potrebná. Všetky dúbravské deti, ktoré majú k septembru tri roky, sú prijaté,“ hovorí Marta Jurkovičová, vedúca Oddelenia školstva, vzdelávania a športu mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

Myšlienka prepojenia škôl vznikla na pôde Strednej odbornej školy pedagogickej, pričom našla oporu a podporu u vedenia mestskej časti Bratislava Dúbravka.

„Ako učiteľa ma nadchla predstava praxe priamo v budove a Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ strednej odbornej školy sa k projektu pridal,“ hovorí Mestskej časti Bratislava – Dúbravka Martin Zaťovič.

 

Spat

Počasie