Posledná aktualizácia

 • 19 september, 2019

počítadlo návštev

 • 3642071prečítania:
 • 62Prečítania dnes:
 • 797prečítania včera:
 • 7556prečítania posledný týždeň:
 • 757995návštevníkov:
 • 42návštevníkov dnes:
 • 401návštevníkov včera:
 • 2683návštevníkov posledný týždeň:
 • 436Návštevníkov denne:
 • 9Teraz ONLINE:

Debata o parkovacom dome otvorila ďalšiu diskusiu

Mestská časť v spolupráci s investorom predstavili projekt parkovacieho dom na Trhovej ulici.

Menej je viac, tak  hodnotila projekt parkovacieho domu firma Gar Park, s.r.o, ktorá ho prišla predstaviť Dúbravčanom. Parkovací dom má stáť na Trhovej ulici na súčasnom parkovisku pod reštauráciou Orim.

Predstavenie zámeru pripravila mestská časť v spolupráci s investorom, účasť na debate v oranžovej sále Domu kultúry Dúbravka nebola veľká, no otvorila viaceré otázky.  Ukázalo sa tak, aké je dôležité hovoriť skôr, než sa zámer spustí.

Vicestarosta Ľuboš Krajčír, ktorý sa v Dúbravke venuje problematike parkovania, na úvod zhrnul súčasný stav a zmeny, ktoré mestská časť za tri roky urobila. „Začali sme maľovať parkovacie miesta, aby sme vedeli nastúpiť na parkovaciu politiku, keď s ňou hlavné mesto príde. Preorganizovali sme parkoviská. Zväčšujeme kapacity parkovanie o zatrávnené parkovacie miesta. Áut však pribúda.“

Riešenie tak preto musí vzísť podľa Krajčíra zo strany hlavného mesta, cestou je kvalitná hromadná doprava, dôležitá je aj výstavba záchytných parkovísk a garážových domov. Mestská časť za dva roky vytvorila dvesto nových miest.

Investor, firma Gar Park, s.r.o, ktorá prišla do mestskej časti s projektom jednopodlažného parkovacieho domu, chce využiť na výstavbu existujúcu infraštruktúru. Miesto na Trhovej vybrali ako vhodné s nedostatkom parkovacích možností a s viac než 700 bytmi v okolí.

František Slezák z firmy Gar Park, s.r.o, predstavil projekt s vonkajším verejným parkovaním na streche a vnútorným súkromným.

Na súčasnom parkovisku pod reštauráciou Orim môže dnes zaparkovať 94 áut, investor počíta so zachovaním verejného parkovania na streche parkovacie domu, vytvoriť tu chce 101 parkovacích miest. Ďalšie by mali pribudnúť vo vnútri objektu.  Má ísť okolo 50  privátnych miest v garážach alebo na vnútorných vyhradených státiach.

Investor počíta s trojmesačnou výstavbou jednopodlažného parkovacieho domu,  ideálne v letnom období od júna do konca augusta, keď je nápor na dopravu trošku nižší.  Počas výstavby navrhuje dočasné zjednosmernenie Trhovej ulice a vytvorenie pozdĺžneho parkovania, keďže na parkovisku pod Orimom bude prebiehať výstavba.

Otázky, podnety, návrhy. Diskusia o parkovacom dome pokračovala debatou s obyvateľmi.  Dúbravčania sa pýtali aj na riešenie parkovania v iných lokalitách, napríklad pozdĺž Saratovskej ulice.

Mestská časť plánuje túto lokalitu preorganizovávať.

Debata o parkovacom dome tak otvorila viaceré otázky, nedala jasnú odpoveď a signál pre výstavbu parkovacieho domu, rozprúdila však diskusiu. Ďalšie stretnutie plánuje mestská časť ešte do konca roku.

 

 

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com