Posledná aktualizácia

 • 20 september, 2019

počítadlo návštev

 • 3644603prečítania:
 • 182Prečítania dnes:
 • 699prečítania včera:
 • 8036prečítania posledný týždeň:
 • 759274návštevníkov:
 • 52návštevníkov dnes:
 • 412návštevníkov včera:
 • 2892návštevníkov posledný týždeň:
 • 431Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Spravodaj plenárneho zasadnutia 28. február – 1. marec 2018, Brusel

Hlavné body programu

Minúta ticha za zavraždeného novinára Jána Kuciaka
Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani sa v stredu krátko po 15h vyjadrí k vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Poslanci si následne pamiatku novinára a jeho snúbenice, ktorých našli bez známok života v nedeľu v ich rodinnom dome, uctia minútou ticha. (Čítať ďalej)

#JanKuciak #JusticeforJan

Rozprava o záveroch samitu EÚ
Poslanci budú v stredu popoludní diskutovať o záveroch ostatného zasadnutia Európskej rady. Hlavy štátov a vlád EÚ diskutovali na neformálnom samite dňa 23. februára o dlhodobom rozpočte EÚ, budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu, situácii v Sýrii, brexite a vzťahoch Únie s Tureckom. (Čítať ďalej)

#EUCO #Spitzenkandidaten #EP2019 #MFF #EUBudget #Brexit @EU2018BG

Právny štát v Poľsku: Rozprava a hlasovanie o krokoch EÚ

Poslanci budú v stredu diskutovať s prvým podpredsedom Európskej komisie Fransom Timmermansom o postoji EK, podľa ktorej v Poľsku existuje riziko vážneho porušenia hodnôt EÚ. Parlament prijme vo štvrtok k návrhu EK uznesenie. (Čítať ďalej)

#Article7 #RuleofLaw @TimmermansEU

Rozprava o humanitárnej kríze v Sýrii

Nedávne udalosti v Sýrii, vrátane humanitárnej krízy, ktorá je dôsledkom stupňujúceho sa tlaku sýrskych vládnych síl o prevzatie kontroly nad rebelmi ovládanou Východnou Ghútou, budú v stredu predmetom plenárnej rozpravy poslancov s komisárom pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christosom Stylianidesom. (Čítať ďalej)

#Syria #Ghouta

Podpora včelárov, ochrana včiel a kontrola dovážaného medu

Parlamentné návrhy zamerané na zlepšenie ochrany včiel, zintenzívnenie boja proti falšovaniu medu a zvýšenie podpory včelárov v EÚ budú v stredu predmetom rozpravy a vo štvrtok nelegislatívneho uznesenia. (Čítať ďalej)

#bees #honey #beekeepers

Finančná kriminalita: EP zriadi nový osobitný výbor
Poslanci budú vo štvrtok hlasovať o zriadení nového osobitného výboru EP, ktorý by sa mal zaoberať finančnou kriminalitou a daňovými únikmi. Nový výbor nadviaže na prácu minulých osobitných výborov EP pre daňové rozhodnutia (TAXE a TAX2) a pre pranie špinavých peňazí a daňové úniky (PANA). (Čítať ďalej)

#taxevasion #taxavoidance

Ďalšie body programu

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Voľba podpredsedu Európskeho parlamentu – nahradenie Ryszarda Czarneckého (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Odstavenie džihádistov od zdrojov financovania – cielené opatrenia proti financovaniu terorizmu (rozprava a hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Výročná správa o situácii v oblasti základných práv v EÚ za rok 2016 (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Povinná automatická výmena informácií v oblasti daní (rozprava a hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Banková únia – výročná správa za rok 2017 (rozprava a hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii – žiadosť EGF/2017/006 ES/Galicia apparel (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2017/007 SE/Ericsson (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Vymenovanie člena Dvora audítorov – Annemie Turtelboom (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Definovanie, prezentácia a označovanie liehovín, používanie názvov liehovín pri prezentácií a označovaní iných potravín a ochrana zemepisných označení liehovín (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Práca a odkaz Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (rozprava v stredu)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Dátum začatia uplatňovania transpozičných opatrení členských štátov (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Dvojstranná dohoda medzi EÚ a USA o prudenciálnych opatreniach týkajúcich sa poistenia a zaistenia (hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Priority EÚ pre 62. zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien (rozprava a hlasovanie vo štvrtok)

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com