POZOR! Zmena premierového vysielania, od 22.01.2020 vysielame premieru vždy v strewdu o 18:00 ako v rozvodoch tak aj na internete. Vaša Dúbravska televízia.

Posledná aktualizácia

 • 21 január, 2020

počítadlo návštev

 • 3763346prečítania:
 • 259Prečítania dnes:
 • 702prečítania včera:
 • 5431prečítania posledný týždeň:
 • 824567návštevníkov:
 • 182návštevníkov dnes:
 • 442návštevníkov včera:
 • 3622návštevníkov posledný týždeň:
 • 498Návštevníkov denne:
 • 4Teraz ONLINE:

Župná olympiáda seniorov už zajtra

Sobota bude v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA na bratislavskej Patrónke patriť súťaživým seniorom. Siedmy ročník Župnej olympiády seniorov organizuje Bratislavský samosprávny kraj.

„Bratislavská župa dlhodobo podporuje aktívnych seniorov. Dôkazom toho je aj siedmy ročník Župnej olympiády seniorov, v ktorom bude súťažiť 13 seniorských tímov z klubov pre seniorov, zariadení pre seniorov a domovov sociálnych služieb. Vypomáhať budú aj naši stredoškoláci. Toto prepojenie a spolupráca seniorov a študentov sa nám osvedčila. Obe strany sa na podujatie veľmi tešia a študenti zdravotníckych škôl sú nám verní dlhé roky,” zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Podujatie Župná olympiáda seniorov 2017 organizuje odbor sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja v priestoroch na Patrónke, v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA v Bratislave. Seniorské družstvá súťažia o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Tento rok sa prihlásilo 13 seniorských tímov z klubov pre seniorov, zariadení pre seniorov a domovov sociálnych služieb.  Aj tento rok príde družstvo zo zahraničia z Maďarska, z okolia Mosonmagyaróváru, ktoré v minulom roku vyhralo hlavnú cenu. Pri disciplínach bude vypomáhať 26 dobrovoľníkov – študentov zo Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej ulici a zo Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici v Bratislave a 6 dobrovoľníkov seniorov z Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Bratislava. Súťažiť sa bude v 7 disciplínach: štafetová chôdza, hod šípkami na terč, hod loptičkou na cieľ, florbalová streľba, chôdza s loptičkou na lyžičke cez prekážky, hlavolam a v znalostiach z prvej pomoci. Súťažiaci aj hostia si budú môcť  dať počas prestávok medzi jednotlivými disciplínami  zmerať glykémiu a dať si vyčistiť okuliare študentami zo Strednej zdravotníckej školy na  Záhradníckej ulici

Súčasťou Župnej olympiády seniorov je aj súťaž o „Najlepší župný koláčik“, ktorý súťažné tímy vlastnoručne upečú a prinesú na olympiádu ako „štartovné“.   Seniori si ich navzájom ochutnávajú, porovnávajú, chvália a  vymieňajú recepty. Tie s najvyšším počtom hlasom slávnostne vyhlasujeme a oceníme.

 

Spat

Počasie