Posledná aktualizácia

 • 16 január, 2019

počítadlo návštev

 • 3350995prečítania:
 • 1124Prečítania dnes:
 • 1201prečítania včera:
 • 14316prečítania posledný týždeň:
 • 646949návštevníkov:
 • 393návštevníkov dnes:
 • 456návštevníkov včera:
 • 3930návštevníkov posledný týždeň:
 • 415Návštevníkov denne:
 • 15Teraz ONLINE:

Deň krivých zrkadiel Ľudia s mentálnym postihnutím s dobrovoľníkmi skrášlia Sad Janka Kráľa!

11. jún – Deň krivých zrkadiel – je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ pootvárame dvere do ich sveta, spoznávame ich talent, schopnosti, názory… A každý kto chce, sa môže započúvať. V rôznych mestách Slovenska prebiehajú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia, či rozličné sprievodné podujatia. Máte možnosť zakúpiť si originálne autentické výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím – také, aké nemá nik!

Tohtoročný Deň krivých zrkadiel v Bratislave bude opäť niečím výnimočný. Dva dni pred akciou, 9.6.2017 ľudia s mentálnym postihnutím v spolupráci s dobrovoľníkmi pomôžu komunite. Budú revitalizovať lavičky a odstraňovať náletové dreviny v Sade Janka Kráľa v Petržalke. Akcia sa bude konať v rámci akcie Naše mesto 2017 (podporila Nadácia Pontis) a v spolupráci s MČ Petržalka.

Následne, 11. júna popoludní odštartujeme v Petržalke Piknikom tvorivosti a zábavy, v Sade Janka Kráľa a pri Auparku, v prípade dobrého počasia. Od 14:00 do 16.00 budete môcť ochutnať z nášho piknikového koša tanec, tkanie na krosnách, netradičné športy, rôzne veselé súťaže a hry plné pohody a radosti. Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť! Počas celej doby budú svoje originálne výrobky v stánkoch ponúkať zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia.

Od 16:00 do 17:00 sa cez Aupark a Sad Janka Kráľa preženie bubnový sprievod CAMPANA BATUCADA. Bodkou za celou akciou bude koncert Thomasa Puskailera a skupiny La3no Cubano pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská), od 17:00 do 19:00. Akciu moderuje Karin Haydu. Vstup je voľný! Koncert od 17:00 sa koná za každého počasia, aj v prípade dažďa!
Záštitu nad podujatím prevzal starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.

Deň krivých zrkadiel 2017 sa v priebehu dní 12.-15. jún uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Tornali, Trenčíne, v Košiciach.

Príďte sa zabaviť, spoznajte ľudí s mentálnym postihnutím!

Deň krivých zrkadiel je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Nadácie Veolia. Akciu podporili: Mestská časť Bratislava Petržalka, Aupark Bratislava Petržalka, McDonald´s, zariadenia sociálnych služieb z Bratislavy a okolia, OMD v SR, Saleziáni Don Bosca.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je občianske združenie a vyvíja činnosť na území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 44 miestnych organizácií s počtom členov takmer 10 000 osôb na celom Slovensku. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com