Posledná aktualizácia

 • 16 február, 2019

počítadlo návštev

 • 3409316prečítania:
 • 742Prečítania dnes:
 • 1906prečítania včera:
 • 16163prečítania posledný týždeň:
 • 660291návštevníkov:
 • 206návštevníkov dnes:
 • 451návštevníkov včera:
 • 3382návštevníkov posledný týždeň:
 • 419Návštevníkov denne:
 • 9Teraz ONLINE:

Hlavné mesto začalo s prácami na pozemku Pri kríži

Hlavné mesto bez upozornenia mestskej časti Bratislava Dúbravka a obyvateľov, ktorí parkujú pozemku, začalo dnes vytyčovať stavenisko v lokalite Pri kríži. Na svojom webe hlavné mesto oznámilo odovzdávanie pozemku zhotoviteľovi – spoločnosti Metrostav Slovakia a.s.
Ide o pozemok, kde chce hlavné mesto postaviť náhradné nájomné byty.
Hlavné mesto spustilo práce na pozemku, napriek tomu, že mestskí poslanci 18. februára na mestskom zastupiteľstve odhlasovali, aby sa pozemky, na ktorých sa majú náhradné byty stavať, zverili mestskej časti Bratislava-Dúbravka.
S prácami na pozemku začalo hlavné mesto bez upozornenia obyvateľov, ktorí na pozemku parkujú. Práce spustili aj napriek tomu, že sa na pozemku výstavby nachádzajú dreviny, na ktoré nemá stavebník právoplatné výrubové povolenie.
„Verím, že hlavné mesto bude dodržiavať všetky zákonné postupy,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič.
Zverenie pozemkov odsúhlasili mestskí poslanci s cieľom nestavať objekt s náhradnými bytmi v lokalite Pri kríži na pozemku, ktorý je dnes parkoviskom, a riešiť náhradné bývanie iným spôsobom. Za prelomenie veta hlasovalo vo februári 34 z 35 prítomných mestských poslancov.
Prelomenie veta primátora navrhli na úvod dnešného rokovania mestskí poslanci za Dúbravku – Zdenka Zaťovičová, Juraj Káčer a Peter Hanulík. Chceli poukázať, že existuje už aj iná možnosť ako postaviť byty pre ľudí z reštituovaných domov. Hlavné mesto totiž už nemusí byty stavať, môže ich aj kúpiť.
Zverené pozemky nesmie mestská časť Bratislava Dúbravka podľa uznesenia previesť na tretie subjekty a ani nemôže dať súhlas stavebníkovi, aby na nich postavil náhradné byty.
V lokalite Pri kríži chcelo mesto postaviť objekt so 68 bytmi, so stavbou za približne 4,7 milióna eur. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Metrostav Slovakia a.s.
Hlavné mesto v zastúpení Generálnym investorom Bratislavy žiadalo o stavebné povolenie v lokalite Pri kríži ešte v roku 2012, vtedy šlo však o výstavbu nájomných, nie náhradných bytov. Bytový dom bol navrhnutý s deviatimi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami so 134-mi parkovacími státiami. Súčasťou vybavenia okolia nájomného bytového domu malo byť detské ihrisko spolu so sadovými úpravami. V roku 2015 však prišiel Generálny investor Bratislavy so zmenou stavby pred dokončením, zmenil sa počet bytov zo 71 na 68, z projektu boli zrušené dve podzemné podlažia určené na parkovacie státie.
Mestskí poslanci za Dúbravku preto žiadali hlavné mesto ešte minulý rok, aby pozastavilo výstavbu a pred spustením výstavby vyriešilo otázku s parkovaním pre vodičov, ktorí aktuálne parkujú na mieste, kde má výstavba začať, a aj vyriešenie parku. Mestskí poslanci toto uznesenie prijali a primátor Ivo Nesrovnal ho aj podpísal.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com