POZVÁNKA - Dúbravské hody od piatka 21.9.2018 do nedele 23.9.2018.Stánky s občerstvením, kolotoče, hudba, bohatý kultúrny program a sprievodné podujatia. Zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Dúbravka sa bude konať dňa 25. septembra 2018 (utorok) o 15.00 hod. v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej 12.

Posledná aktualizácia

 • 21 september, 2018

počítadlo návštev

 • 3142993prečítania:
 • 254Prečítania dnes:
 • 2377prečítania včera:
 • 10524prečítania posledný týždeň:
 • 601751návštevníkov:
 • 106návštevníkov dnes:
 • 532návštevníkov včera:
 • 3273návštevníkov posledný týždeň:
 • 430Návštevníkov denne:
 • 10Teraz ONLINE:

Pokračovanie debaty o parkovacom dome Ďalšie stretnutie s občanmi týkajúce sa projektu parkovacieho dom na Trhovej ulici.

Menej je viac, tak hodnotila projekt parkovacieho domu firma Gar Park, s.r.o, ktorá ho v novembri minulého roku predstavila Dúbravčanom. Parkovací dom má stáť na Trhovej ulici na súčasnom parkovisku pod reštauráciou Orim.

Investor, firma Gar Park, s.r.o, ktorá prišla do mestskej časti s projektom jednopodlažného parkovacieho domu, chce využiť na výstavbu existujúcu infraštruktúru. Miesto na Trhovej vybrali ako vhodné s nedostatkom parkovacích možností a s viac než 700 bytmi v okolí.
František Slezák z firmy Gar Park, s.r.o, predstavil projekt s vonkajším verejným parkovaním na streche a vnútorným súkromným.
Na súčasnom parkovisku pod reštauráciou Orim môže dnes zaparkovať 94 áut, investor počíta so zachovaním verejného parkovania na streche parkovacie domu, vytvoriť tu chce 101 parkovacích miest. Ďalšie by mali pribudnúť vo vnútri objektu. Má ísť okolo 50 privátnych miest v garážach alebo na vnútorných vyhradených státiach.
Investor plánuje trojmesačnú výstavbu jednopodlažného parkovacieho domu, ideálne v letnom období od júna do konca augusta, keď je nápor na dopravu trošku nižší. Počas výstavby navrhuje dočasné zjednosmernenie Trhovej ulice a vytvorenie pozdĺžneho parkovania, keďže na parkovisku pod Orimom bude prebiehať výstavba.

Prvé dve stretnutia boli plné otázok, podnetov a návrhov zo strany občanov, ktorí boli spočiatku proti výstavbe parkovacieho domu. Po dôkladnom predstavení projektu a vypočutia si argumentov sa stretnutie zmenilo na „operatívnu poradu“.

Debata tak otvorila viaceré otázky, nedala však jasnú odpoveď a signál pre výstavbu parkovacieho domu. Na poslednom stretnutí v decembri minulého roka občania žiadali viaceré zmeny v projekte, ako posunutie parkovacieho domu od bytového domu na Saratovskej ulici č. 10 či steny obrastené zeleňou.
Tretie stretnutie sa uskutočni dňa 15.2.2018 o 16.30 h. v reštaurácii ORIM. Zástupca spoločnosti Gar Park s.r.o by mal občanom predložiť finálnu podobu parkovacieho domu, ktorú mal upraviť podľa ich predošlých požiadaviek

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com