POZVÁNKA - Dúbravské hody od piatka 21.9.2018 do nedele 23.9.2018.Stánky s občerstvením, kolotoče, hudba, bohatý kultúrny program a sprievodné podujatia. Zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Dúbravka sa bude konať dňa 25. septembra 2018 (utorok) o 15.00 hod. v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej 12.

Posledná aktualizácia

 • 21 september, 2018

počítadlo návštev

 • 3142989prečítania:
 • 250Prečítania dnes:
 • 2377prečítania včera:
 • 10520prečítania posledný týždeň:
 • 601751návštevníkov:
 • 106návštevníkov dnes:
 • 532návštevníkov včera:
 • 3273návštevníkov posledný týždeň:
 • 430Návštevníkov denne:
 • 11Teraz ONLINE:

Pomoc banskobystrickým divadlám už po štvrtý raz

Bratislavský samosprávny kraj už štvrtýkrát vyjadruje podporu banskobystrickým divadelníkom v rámci podujatia Bez kultúry nie sme. Tento víkend 17. a 18. júna 2017 sa teda v Bratislave predstaví Divadlo Štúdio tanca a Bábkové divadlo na Rázcestí. V priestore A4 na Karpatskej predstavia súčasnú tvorbu pre deti a mládež.

Podpora kultúry je pre rozvoj spoločnosti kľúčová. Podujatie „Bez kultúry nie sme“ má však aj rozmer pomoci pre divadelníkom, ktorým na ich domovskej scéne hádžu zodpovední polená pod nohy. Dve banskobystrické divadlá počas víkendu predstavia v Bratislave modernú a sviežu tvorbu pre mladých,“ predstavil bratislavský župan Pavol Frešo.

Bez kultúry nie sme“ je podujatie, ktorým Bratislavský samosprávny vyjadruje podporu divadlám v Banskej Bystrici. Na pozvanie bratislavskej župy prídu divadelníci spod Urpína už po štvrtýkrát. Útočisko im poskytne A4-Priestor súčasnej kultúry v budove YMCA na Karpatskej 2 v Bratislave. Po sobotnom predstavení bude diskusia moderátorky Jany Ambrózovej so Zuzanou Ďuricovou Hájkovou, Ivetou Škripkovou a predsedom BSK Pavlom Frešom spojená s tanečným duetom z predstavenia Očista v podaní tanečníkov z Divadla Štúdio tanca. 

V sobotu 17. júna sa v A4–ke predstaví Divadlo Štúdio tanca s rozprávkou Pastierka vlkov o 17.00 hodine. Bábkové divadlo na rázcestí si zase na nedeľu 18. júna 2017 o 19:00 hodine pripravilo predstavenie pre mládež venovaného výročiu Ľudovíta Štúra Náukobeh slovenčini. Vstup na obe predstavenia je voľný. 

Hra Divadla Štúdio tanca Pastierka vlkov je inšpirovaná detskou rozprávkovou knižkou O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi. Diváci sa vydajú na cestu s dievčatkom Linou, ktoré sa ukrýva pod červeným čepčekom. Dievčatkom, ktoré so svojimi vlčími spoločníkmi odhalí tajomstvo porozumenia a dôvery prekonajúc strach z neznámeho. Predstavenie Bábkového divadla na Rázcestí Náukobeh slovenčini je multižánrová inscenácia s podtitulom Cesta s jazykom, cesta so slovenčinou, cesta k sebe samým plná sviežich rytmov, známych fráz aj neznámych právd, humoru a ľahkosti vznikla v rámci roku Ľudovíta Štúra. Predstavenie kombinuje herectvo, spev, voice-band, recitáciu, hudobnú improvizáciu v štýle jazzu či beatboxu.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com