POZVÁNKA - Dúbravské hody od piatka 21.9.2018 do nedele 23.9.2018.Stánky s občerstvením, kolotoče, hudba, bohatý kultúrny program a sprievodné podujatia. Zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Dúbravka sa bude konať dňa 25. septembra 2018 (utorok) o 15.00 hod. v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej 12.

Posledná aktualizácia

 • 21 september, 2018

počítadlo návštev

 • 3142665prečítania:
 • 2303Prečítania dnes:
 • 1238prečítania včera:
 • 11782prečítania posledný týždeň:
 • 601636návštevníkov:
 • 523návštevníkov dnes:
 • 485návštevníkov včera:
 • 3407návštevníkov posledný týždeň:
 • 416Návštevníkov denne:
 • 9Teraz ONLINE:

Posielate darčeky poštou? Pozor na zakázané predmety

Vianoce a Nový rok sa nezadržateľne blížia a práve počas tohto obdobie zaznamenáva Slovenská pošta zvýšený záujem verejnosti o podaj listových a balíkových zásielok. Nie všetko však môže byť poslané poštou. Napríklad prskavky patria medzi zakázané predmety a bankovky či ceniny sú povolené posielať len v poistených zásielkach. Medzi najčastejšie odhalenými predmetmi v tomto období je pyrotechnika.

 

V zásielkach je zakázané posielať prskavky či zábavnú pyrotechniku, ktoré patria do skupiny Výbušné látky a predmety. Zakázané sú aj omamné a psychotropné látky, jedy, jadrové materiály, rádioaktívne látky, vysoko rizikové chemické látky a podobne. Do zoznamu patria aj živé zvieratá (okrem vybraných druhov hmyzu), ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín, zásielky, ktorých obsah či úprava môžu ohroziť život alebo zdravie ľudí či poškodiť životné prostredie. Šperky, drahé kovy, bankovky, poštové známky a iné ceniny sú povolené posielať len v poistených zásielkach. Kompletný zoznam vecí, ktoré je zakázané posielať poštou nájdete v poštových podmienkach na webe Slovenskej pošty www.posta.sk .

 

Posielané veci prechádzajú kontrolou skenermi a odhalené zakázané predmety je pošta povinná vylúčiť z prepravy. V prípade, že Slovenská pošta zistí, že v zásielke sa nachádzajú niektoré nepovolené veci , jej povinnosťou je informovať príslušné orgány verejnej správy.

 

 

Predsviatočné obdobie každoročne prináša zvýšený záujem o poštové služby. V tomto čase pravidelne zaznamenávame nárast zásielok v porovnaní s ostatnými mesiacmi v roku. Dôvodom je najmä zvýšený nákup tovarov prostredníctvom internetu a jeho následné doručovanie. Slovenská pošta, a. s., príjme denne v priemere približne jeden milión listových a balíkových zásielok a v predvianočnom období je to takmer 1 100 000 zásielok denne. Podiel na tom má aj nákup tovarov prostredníctvom internetu, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com