POZVÁNKA - Dúbravské hody od piatka 21.9.2018 do nedele 23.9.2018.Stánky s občerstvením, kolotoče, hudba, bohatý kultúrny program a sprievodné podujatia. Zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Dúbravka sa bude konať dňa 25. septembra 2018 (utorok) o 15.00 hod. v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej 12.

Posledná aktualizácia

 • 19 september, 2018

počítadlo návštev

 • 3141333prečítania:
 • 971Prečítania dnes:
 • 1238prečítania včera:
 • 10450prečítania posledný týždeň:
 • 601218návštevníkov:
 • 105návštevníkov dnes:
 • 485návštevníkov včera:
 • 2989návštevníkov posledný týždeň:
 • 416Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Poslanci podporili vznik Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na svojom poslednom tohtoročnom pracovnom zasadnutí schválili podporu iniciatíve vzniku Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania. Konkrétna podpora župy bude budovanie infraštruktúry pre verejnoprospešný účel.
„Zámer otvára dvere pre výraznejší rozvoj jedného z najúspešnejších športov na Slovensku. Je zaujímavý aj pre Petržalku, kde sú tisíce detí, ktoré môžu zmysluplne tráviť voľný čas kanoistikou. Otvárajú sa možnosti aj pre ďalšie športy. K dobudovaniu centra vedie ešte dlhá cesta, no bratislavská župa výrazným spôsobom prispela k výstavbe práve tým, že deklaruje záujem o tento projekt,“ zhrnul poslanec bratislavského župného parlamentu Juraj Kadnár.
Veslárstvo je už od 18. storočia jedným z najobľúbenejších športov v bratislavskom regióne. Prvý športový klub bol založený už v roku 1862 a až do prvej svetovej vojny sa v Pečnianskej zátoke v Bratislave organizovali veľkolepé podujatia. Prvý vodácky oddiel, Dunajčík, vznikol v Bratislave v roku 1924 a s karloveským Tratranom majú dovedna takmer tisíc členov. Na Slovensku je tridsať aktívnych klubov pre rýchlostnú kanoistiku a až osem z nich je v Bratislave.
„Slovenskí pretekári rýchlostnej kanoistiky patria dlhodobo medzi najlepších na svete, kanoistika sa zaraďuje medzi najúspešnejšie olympijské slovenské športy a napriek tomu patrí Slovensko medzi úzku skupinu krajín, ktorá nemá vlastnú regulárnu bázu. Problému absencie vhodnej infraštruktúry každoročne čelí SZRK pri usporadúvaní Majstrovstiev Slovenska a kvalifikačných pretekov. Veríme, že ďalšie medailové generácie už budú vyrastať na Zemníku v areáli Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania,“ predstavila projekt predkladateľka materiálu na pracovnom zasadnutí zastupiteľstva BSK, poslankyňa Tatiana Mikušová.
Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ stredných škôl v regióne vytvoril v roku 2003 Vodácke centrum BSK, ako požičovňu základnej vodáckej výstroje pre školy a školské zariadenia BSK.
Projekt má rozpočet 17,3 mil. eur (bez DPH) a je zaradený medzi športové projekty výnimočného významu MŠVVŠ SR. Bratislavský samosprávny kraj finančne podporí vybudovanie potrebnej turisticko-relaxačnej infraštruktúry, teda cyklotrás či trás pre korčuliarov.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com