Posledná aktualizácia

 • 8 december, 2018

počítadlo návštev

 • 3288791prečítania:
 • 262Prečítania dnes:
 • 1685prečítania včera:
 • 20594prečítania posledný týždeň:
 • 632958návštevníkov:
 • 132návštevníkov dnes:
 • 530návštevníkov včera:
 • 3229návštevníkov posledný týždeň:
 • 474Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Spravodaj plenárneho zasadnutia 1. – 2. február 2017, Brusel

Hlavné body programu

Rozprava o zákaze vstupu do USA pre občanov siedmich krajín

Lídri politických skupín v Európskom parlamente budú v stredu po zahájení plenárneho zasadnutia diskutovať o obmedzeniach vstupu na územie USA zavedených na základe výkonného nariadenia prezidenta Donalda Trumpa. Rozprava bude zaradená do programu schôdze v stredu po jej otvorení. (Čítať ďalej)

#EPlenary

Budovanie energetickej únie: Rozprava o ďalšom postupe

Poslanci budú v stredu od 15h00 diskutovať s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom o druhej správe o stave budovania energetickej únie. (Čítať ďalej)

#EnergyUnion @MarosSefcovic

Výzva na automatické uznávanie cezhraničných adopcií

Európska komisia by mala so zreteľom na najlepší záujem dieťaťa navrhnúť legislatívu, ktorá by členské štáty zaviazala k automatickému vzájomnému uznávaniu vnútroštátnych osvedčení o osvojení dieťaťa. Uvádza to návrh legislatívneho uznesenia, o ktorom budú poslanci diskutovať a hlasovať vo štvrtok. Predložený text tiež odporúča zavedenie európskeho osvedčenia o osvojení, ktoré by malo proces automatického uznávania adopcií urýchliť. (Čítať ďalej)

#crossborder #adoption

Zrušenie vízovej povinnosti pre občanov Gruzínska: Konečné hlasovanie EP
Návrh legislatívy, ktorá občanom Gruzínska umožní v prípade krátkodobých pobytov bezvízový prístup na územie EÚ, bude vo štvrtok predložený poslancom na konečné schválenie. Držitelia gruzínskych biometrických pasov by podľa nových pravidiel mohli bez víz zotrvať v schengenskom priestore za účelom napríklad dovolenky či pracovnej cesty maximálne 90 dní v rámci 180-dňového obdobia. Zrušenie vízovej povinnosti neumožní občanom Gruzínska zamestnať sa v krajinách EÚ. (Čítať ďalej)

#Georgia #visas

Rozprava o riešeniach migrácie v Stredomorí

Poslanci pravdepodobne do programu zasadnutia zaradia rozpravu, v rámci ktorej sa vyjadria k možnostiam obmedzenia rastúcej migrácie v centrálnej časti Stredozemného mora. (Čítať ďalej)

#Libya #migration

Erasmus+: Poslanci budú požadovať viac prostriedkov pre mládežnícke organizácie a učňov

Možnosť zakúsiť vzdelávanie v zahraničí prostredníctvom programu Erasmus+ musí byť dostupná všetkým mladým ľuďom, nie iba univerzitným študentom, uvádza sa v návrhu uznesenia, o ktorom bude EP hlasovať vo štvrtok. S cieľom zabezpečiť rovnaké podmienky pre všetkých a zohľadniť zvýšený počet žiadostí zo strany mládežníckych organizácii budú poslanci požadovať väčšiu rozpočtovú flexibilitu programu. Zdôraznia tiež potrebu zvýšiť účasť ľudí v praktickej odbornej príprave, napríklad učňov. (Čítať ďalej)

#ErasmusPlus @EUErasmusPlus

Ďalšie body programu

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Bilaterálna ochranná doložka a stabilizačný mechanizmus v súvislosti s banánmi, stanovené v dohode o obchode medzi EÚ a Kolumbiou a Peru (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Situácia v Južnom Sudáne (rozprava v stredu)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Kríza právneho štátu v Konžskej demokratickej republike a v Gabone (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Udržateľné riadenie vonkajších rybárskych flotíl (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Nulová tolerancia voči mrzačeniu ženských pohlavných orgánov (rozprava v stredu)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Integrovaný prístup k politike v oblasti športu: dobrá správa, dostupnosť a čestnosť (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com