Posledná aktualizácia

 • 8 december, 2018

počítadlo návštev

 • 3288706prečítania:
 • 177Prečítania dnes:
 • 1685prečítania včera:
 • 20509prečítania posledný týždeň:
 • 632940návštevníkov:
 • 114návštevníkov dnes:
 • 530návštevníkov včera:
 • 3211návštevníkov posledný týždeň:
 • 474Návštevníkov denne:
 • 11Teraz ONLINE:

Spravodaj plenárneho zasadnutia 16. – 19. január 2017, Štrasburg

Hlavné body programu

Voľba nového predsedu, podpredsedov a kvestorov EP

Poslanci v utorok v tajnom hlasovaní rozhodnú o novom predsedovi Európskeho parlamentu, ktorý sa na nasledujúcich dva a pol roka postaví na čelo zákonodarného zboru Európskej únie. Plénum sa zíde o deviatej ráno, aby si pred hlasovaním vypočulo krátke prezentácie priorít jednotlivých kandidátov. Parlament bude počas voľby viesť odchádzajúci predseda EP Martin Schulz. (Čítať ďalej)

#EPresident @EP_President

Rozprava o prioritách maltského predsedníctva v Rade EÚ s premiérom Josephom Muscatom

Poslanci budú v stredu dopoludnia diskutovať s predsedom maltskej vlády Josephom Muscatom o prioritách ostrovnej republiky, ktorá 1. januára prebrala od Slovenska rotujúce predsedníctvo v Rade (ministrov) EÚ. (Čítať ďalej)

@EU2017MT #EU2017MT @JosephMuscat_JM

Pranie špinavých peňazí: Hlasovanie o vete čiernej listiny z dielne EK

Komisiou predložený návrh na úpravu čiernej listiny krajín, ktoré predstavujú riziko z pohľadu prania špinavých peňazí a financovania terorizmu, môže vo štvrtok naraziť na odpor Európskeho parlamentu. Poslanci budú hlasovať o uznesení, ktorého text vyjadruje sklamanie nad neúplnosťou zoznamu z dielne Komisie a požaduje jeho rozšírenie napríklad o krajiny a teritóriá, ktoré nedostatočne postihujú daňovú trestnú činnosť. (Čítať ďalej)

#moneylaundering #terrorism

Výsledky decembrového samitu a výzvy na rok 2017: Rozprava s Jeanom-Claudom Junckerom a Donaldom Tuskom
Politické výzvy, ktoré Európsku úniu čakajú v roku 2017, a výsledky decembrového zasadnutia lídrov členských štátov budú v stredu popoludní predmetom rozpravy poslancov s predsedami Európskej komisie a Európskej rady Jeanom-Claudom Junckerom a Donaldom Tuskom. (Čítať ďalej)

#euco #migrationEU, #security, #Russia, #Brexit @JunckerEU @eucopresident

Boj proti terorizmu: Rozprava o intenzívnejšej výmene spravodajských informácií

Nedávne teroristické útoky v Európskej únii odhalili nedostatky v oblasti výmeny informácií medzi orgánmi činnými v trestnom konaní a spravodajskými službami jednotlivých členských štátov. Poslanci sa preto budú v stredu večer pýtať zástupcov Rady (ministrov) EÚ a Európskej komisie, ako plánujú zaistiť rýchlu výmenu kľúčových informácií v rámci Únie a kedy prídu v tejto súvislosti s legislatívnymi návrhmi. (Čítať ďalej)

#counterterrorism

Ďalšie body programu

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Európsky pilier sociálnych práv (rozprava a hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Núdzová pomoc pre utečencov a migrantov v európskych táboroch, ktorí čelia extrémnemu počasiu (rozprava vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Prípady porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (rozpravy a hlasovania vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Stav rokovaní o dani z finančných transakcií (rozprava v stredu)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Logistika v EÚ a multimodálna doprava v rámci nových koridorov TEN-T (rozprava v stredu, hlasovanie vo štvrtok)

http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/wm_bullet.png Dovozy textilných výrobkov z určitých tretích krajín, na ktoré sa nevzťahujú osobitné dovozné predpisy Únie (hlasovanie vo štvrtok)

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com