POZVÁNKA - 19. zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Dúbravka sa bude konať dňa 26. júna 2018 (utorok) o 15.00 hod. v Kultúrnom centre Fontána na Ožvoldíkovej 12.

Posledná aktualizácia

 • 22 jún, 2018

počítadlo návštev

 • 2979729prečítania:
 • 940Prečítania dnes:
 • 701prečítania včera:
 • 11624prečítania posledný týždeň:
 • 560666návštevníkov:
 • 168návštevníkov dnes:
 • 259návštevníkov včera:
 • 2851návštevníkov posledný týždeň:
 • 589Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Študenti sa môžu stať akreditovanými novinármi v Bruseli

Vysokoškolskí študenti odboru žurnalistika si budú môcť vyskúšať prácu zahraničného novinára a priamo z miesta informovať o dianí počas Európskeho týždňa regiónov a miest, ktorý sa bude konať v Bruseli na jeseň. Práve preto bola tento rok prvýkrát vyhlásená súťaž Youth4Regions Media Programme, na základe ktorej bude jednému študentovi z každého členského štátu EÚ umožnené zúčastniť mediálneho pokrytia Európskeho týždňa regiónov a miest.

Je to jedinečná príležitosť pre študentov vyskúšať si prácu v médiách, dostať sa na zahraničné podujatie a informovať o ňom. Na základe obidvoch súťaží tak môžu získať neoceniteľné zahraničné pracovné skúsenosti vo svojom odbore,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Youth4Regions Media Programme je súťaž, ktorá má podporiť záujem študentov žurnalistiky o informovanie verejnosti ku konkrétnym projektom spolufinancovaných z fondov EÚ. Ide o jedinečnú príležitosť pre študentov vysokých škôl, ktorí si budú môcť vyskúšať prácu novinára akreditovaného pri hlavnej udalosti európskej kohéznej politiky Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli, ktorá sa uskutoční 9. až 12. októbra 2017. Podmienky účasti a registračný formulár nájdete na tomto odkaze: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2017/doc/Youth4Regions_Media_Programme.pdf

Konečný termín pre podávanie prihlášok je 30. júna 2017 do 17:00 hodiny. Jednému študentovi z každého členského štátu EÚ bude umožnené zúčastniť sa mediálneho pokrytia Európskeho týždňa regiónov a miest. Okrem toho sa vysokoškoláci môžu zapojiť aj do blogovacej súťaže, ktorá je súčasťou kampane #EUinmyRegion. Cieľom je napísať príspevok v akomkoľvek jazyku EÚ o  projekte spolufinancovanom EÚ a to do 27. júna 2017. Štyria víťazi budú pozvaní do Bruselu na Európsky týždeň regiónov a miest ako akreditovaní novinári. Všetky potrebné informácie o tejto súťaži nájdete na:

http://ec.europa.eu/regional_policy/en/policy/communication/euinmyregion/blogging

Európsky týždeň regiónov a miest je štvordňové podujatie, ktoré sa každoročne koná v Bruseli a na ktorom si môžu zástupcovia regionálnych a miestnych administratív, ako aj experti a členovia akademickej obce vymieňať osvedčené postupy a poznatky v oblasti regionálneho a mestského rozvoja.

Spat