Posledná aktualizácia

 • 8 december, 2018

počítadlo návštev

 • 3288651prečítania:
 • 122Prečítania dnes:
 • 1685prečítania včera:
 • 20454prečítania posledný týždeň:
 • 632928návštevníkov:
 • 102návštevníkov dnes:
 • 530návštevníkov včera:
 • 3199návštevníkov posledný týždeň:
 • 474Návštevníkov denne:
 • 7Teraz ONLINE:

Takmer 50 župných škôl na jednom mieste

Bratislavský samosprávny kraj aj tento rok pripravil prezentáciu svojich škôl. Šiesty ročník už tradičného podujatia Deň župných škôl v Avione tak dnes od 9tej do 17tej hodiny na jednom mieste prezentuje 47 stredných škôl a gymnázií.
„O toto podujatie je veľký záujem. Vlastne tá naša idea bola, že poďme medzi ľudí, predstavme tie školy, ktoré na župe máme. Pravdou je, že každý rok nám stúpa počet žiakov na našich stredných školách aj vďaka tomuto podujatiu, lebo za ním samozrejme nasledujú dni otvorených dverí na jednotlivých školách, keď už si dve, tri vyberiete a pozriete veľmi podrobne. Ale ten začiatočný impulz pre tých, ktorí sú nerozhodní alebo majú nejaké otázky naozaj môžu doslova precítiť, všimnúť, prečítať, ohmatať na tomto našom vlajkovom podujatí,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Deň župných škôl v Avione prilákal aj rektorov najlepších slovenských vysokých škôl. Zanietených, odhodlaných a kvalifikovaných učiteľov ako aj široké spektrum kvalitných župných škôl vyzdvihol rektor Univerzity Komenského v Bratislave Karol Mičieta, ktorý informoval žiakov aj o ponuke, programoch a možnostiach štúdia na vysokej škole, aby sa mohli lepšie zorientovať. Roberta Redhammera, rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave zaujali výsledky a ukážky práce mladých a šikovných žiakov, čo označil ako výsledok kvalitných škôl a zdôraznil potrebu investovania do mladých, ktorí sú budúcnosťou našej krajiny. Tradičné podujatie Bratislavského samosprávneho kraja vyzdvihol aj rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo. Zdôraznil, že práve prezentácia škôl ukazuje tím, ktorí končia základné školy a rozhodujú sa pre strednú školu, že na Slovensku si majú z čoho vybrať a to tak v strednom či vysokom školstve, kde môžu získať kvalitné vzdelanie.

Počas dnešného Dňa župných škôl v Avione sa v bratislavskom nákupnom centre Avion stretli na jednom mieste takmer všetky stredné školy v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl bol na pódiu pripravený aj sprievodný program, kde sa striedali informácie o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia a úspechoch škôl s vystúpeniami žiakov a pedagógov. Žiaci si pripravili ukážky hudobných, tanečných a speváckych vystúpení, módnu show, prezentáciu viazania kytíc či športových činností.
„Môžem povedať, že som veľmi pyšná a veľmi hrdá na tých našich mladých ľudí, ktorí dokážu reprezentovať naše slovenské školstvo aj v zahraničí s takými úžasnými výsledkami. Takže naozaj je treba porozmýšľať kam, ako tú pomoc nasmerovať, kde tie peniaze naozaj dať v tejto spoločnosti, pretože vzdelanosť našich detí je budúcnosť,“ povedala Eva Smolíková, podpredsedníčka Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Až do 17:00 hodiny si tak môžu žiaci, budúci študenti ako aj rodičia prísť pozrieť prezentácie jednotlivých škôl ako aj ukážku ich zručností na pódiu, ale aj v stánkoch. Na podujatí sa tento rok prezentuje 47 stredných odborných škôl a gymnázií. Počas dňa sa v priestoroch nákupného centra vystriedali aj základné školy, ktoré navštívili jednotlivé stánky stredných škôl. Nakoľko sa blíži termín podávania prihlášok na stredné školy, bližšie oboznámenie sa so strednými školami umožní žiakom lepšie si vybrať tú správnu školu alebo školu, ktorá ich zaujme čo najviac.
“Táto akcia je veľmi zásadná aj vzhľadom nato, že v túto chvíľu si žiaci základných škôl vyberajú čo by chceli robiť v budúcnosti. Je veľmi dobre, že sa naše župné školy prezentujú, každý si môže vybrať, môže sa opýtať, informovať,” vyzdvihol význam podujatia Lukáš Pokorný, poslanec Zastupiteľstva BSK.

Šiesty ročník prezentačného podujatia Deň župných škôl v Avione 2017 bude trvať až do 17tej hodiny.

Spat

Počasie

Počasie Bratislava - Svieti.com